Wydarzenia

Sprawozdanie WLC
Sprawozdanie z realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/2020 W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa KREATYWNI w ramach Wielkiej Ligi Czytelników przystąpiła do zdobywania Certyfikatu „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”. Do zadań Szkoły należała realizacja dwóch zadań obowiązkowych: Zadanie 1 Zdobycie przez uczniów 50% sprawności czytelniczych Wielkiej Ligi Czytelników. Do Szkoły Podstawowej KREATYWNI uczęszcza 53 uczniów. Uczniowie szkoły zdobyli 44 sprawności czytelnicze co dało 83% . Nauczyciele promowali także konkurs wśród Rodziców podczas zebrań i konsultacji indywidualnych. Informacje o WLC pojawiły się na fb Szkoły. Zadanie 2 Zorganizowanie „Promocji baśni i legend” wybranego regionu Polski. Z powodu pandemii w Szkole zorganizowano on-line „Promocję baśni i legend Kaszub”. Wszelkie aktywności zostały przygotowane przez Szkolnego Koordynatora Projektu, zamieszczone na padlecie i udostępnione wszystkim Uczniom i Rodzicom. https://padlet.com/magdaherba/tmseo81oppc6k3gz Dzięki temu uczniowie mogli: - poznać baśnie i legendy naszego regionu, - tworzyć interesujące prace plastyczne w oparciu o kaszubską kolorystykę, - wykonać zagadki literackie, - poznać twórczość muzyczną regionu, Rodzice mieli okazję włączyć się do jednego z zadań i „zekranizować” jedną z wybranych legend. Potwierdzenie wykonania zadań było przesyłane na maila Szkolnego Koordynatora Projektu. Z puli zadań dodatkowych Szkołą wybrała: Przeprowadzenie imprezy czytelniczej Wśród uczniów klasy 1 przeprowadzony został klasowy konkurs czytelniczy. Wśród uczniów klasy 3 przeprowadzono konkurs literacki on-line. Zadaniem dzieci było przygotowanie interpretacji wiersza Juliana Tuwima oraz przygotowanie plakatu dotyczącego tego poety. Dodatkowo uczniowie wykonali prace plastyczne obrazujące treść wierszy. Udział w zewnętrznej imprezie czytelniczej Wszyscy Uczniowie Szkoły w roku szkolnym 2019/2020 brali udział w ogólnopolskim projekcie „Czytam z klasą czuli lekturki spod chmurki” polegającej na promowaniu czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz Rodzicami realizowali 3 moduły projektu: I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI W każdym z modułów Uczniowie poszczególnych klas wybierali jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonali co najmniej cztery zadania. Lektury były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości. Magdalena Herba- Szkolny Koordynator Projektu
Dzień Jesiennych Owoców
W tym roku królowymi jesiennych owoców okazały się śliwki i brzoskwinie. Były powidła śliwkowe, dżemy brzoskwiniowe i ciasta ze śliwkami. W całej szkole czuć było zapach pieczonego ciasta i aromat dżemów. Klasa 3 upiekła nawet chleb, bo świeży chlebek i pyszne powidła śliwkowe, to wspaniały duet.
Sprzątanie Świata 2019
Rokrocznie aktywnie uczestniczymy w akcji Sprzątania Świata. Każda z klas sprzątała inny teren naszego miasta. Po akcji, wszyscy spotkali się w Parku Żelewskiego na ognisku zorganizowanym przez Urząd Miasta w Rumi.
Dzień Kropki 2019
Dzień Kropki, to święto twórczości, talentów i kreatywności. Nasi uczniowie zaprezentowali swoim kolegom, w czym są mistrzami. Podczas zajęć spróbowali stworzyć "kropkowe" memory, jak również zainspirowali się kropką i powstały kropkowe dzieła sztuki.
Wycieczka do Gdańska
13.09.2019 klasa 3 udałą się na wycieczkę do Gdańska. Dzieci, realizując kolejne zadania Akademii Gdańskich Lwiątek- zwiedziły statek muzeum "Sołdek". Wszyscy z zainteresowaniem poznali historię tego węglowca i spacerowali po pokładzie.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
To już kolejne rozpoczęcie roku szkolnego. Powitani zostali nowi uczniowie i nauczyciele, zaś uczniowska brać powiększyła się o klasę pierwszą, która tego dnia miała również Pasowanie na Ucznia.